(4 hlasů, průměr: 7,75 z 10)
Loading...

Film podle knihy Ester.

 

Obsah:
Téma
Děj filmu
Herci
Film online: Ester
Film Ester CSFD.cz
Hodnocení filmu
7den.cz – křesťanské filmy online

Téma:

Biblické příběhy

 

Děj filmu Ester:

Království perského krále Achašveróše sahá od Indie až po Egypt. Na oslavu vítězství pořádá panovník pro lidi ze Šúšanu velkolepou oslavu. Všem chce ukázat moc a bohatství i nádhernou manželku, královnu Vašti. Hrdá žena však odmítne splnit králův příkaz a přijít. Achašveróš ji za zpupnost okamžitě zapudí a vyhlásí, aby mu byla přivedena nejkrásnější panna v zemi. Mezi dívkami, které jsou pro krále vybrány a v jeho královském harému připraveny pro noc, již mají s králem strávit, je i mladá židovská dívka Ester. Zatají svůj původ a stane se královou favoritkou.

 

Herci filmu Ester:

Hlavní roli Ester ztvárnila Louise Lombardová, postavu Mordokaje F. Murray Abraham, krále Achašveróše Thomas Kretschmannn, Hamana Jürgen Prochnow, královnu Vašti Ornella Mutiová.

 

Film online Ester:

Délka: 1:27min

 

 

Film Ester CSFD.cz

FilmOnline-Ester-1999
Název cz: Biblické příběhy: Ester (TV film)
Německo – Esther
Německo – Die Bibel – Esther(Německo)
Itálie – Ester(Itálie)
Itálie – Ester regina di Persia(Itálie)
USA – The Bible: Esther (USA)
Drama / Historický / Životopisný
Německo / Itálie / USA, 1999, 90 min
Režie: Raffaele Mertes
Hudba: Ennio Morricone, Carlo Siliotto
Hrají: Louise Lombard, F. Murray Abraham, Jürgen Prochnow, Thomas Kretschmann,
Ornella Muti, Umberto Orsini, Karl Geary, Marco Bonini, Renato Scarpa, Soumaya Akaaboune, John Hollis

Hodnocení filmu Ester:

kacaabba ***
Srovnání tohoto filmu a filmu Noc s králem: Ester mnohem více odpovídá Bibli, ale na úkor schematičnosti a nenápaditosti. Oproti tomu film Noc s králem je příjemné pokoukání, základní myšlenka z Bible zůstává, ale někoho už asi bude pohoršovat, jak se některé náznaky doplňují do příběhů. Příběh nejde „otrocky“ podle záznamu Bible, některé pasáže zcela vynechává, upřednostňuje vlastní příběh vztahu lásky mezi Ester a králem Xerxem. V případě filmu Ester není nezbytně nutné si zároveň přečíst biblickou knihu Ester (i když doporučuji :-), v případě filmu Noc s králem to více než doporučuji.

NinadeL *****
Sérii jsem si poměrně hodně oblíbila na Hallmarku (především díky Samsonovi a Dalile), ale zrovna tenhle díl jsem viděla až nedávno. Cíleně jsem po něm šla kvůli Louise Lombard, vynikající Evie Eliott ze skvělého seriálu BBC Salón Eliott. Byla to jedna z nemnoha velkých rolích, které dělala před nástupem do amerického seriálu CSI, a opravdu se mi v ní líbila. Půvab, kterým si omotala každého muže v Londýně 20. let jí stále ještě náležel a já se prostě nemohu smířit s tím, že se krátce na to proměnila v řadovou vychrtlou blondýnu 🙁 Příjemné, didaktické a neproblematické Biblické příběhy jsou vyprávěny v příznivě uklidňujícím tempu a vlastně jenom jim vděčím za to, že mi ty základní příběhy z Bible nedělají problémy. Navíc jde o příjemné kombinace toho nejlepšího ze zúčastněných koprodukčních zemí. A právě vlivem tohoto seriálu velmi postrádám ty velké výpravné filmy, které by se odehrávali ve starověkém Orientu. Mám už dost antického světa i Kleopatry.

 

7den.cz – křesťanské filmy online

na našich stránkách www.7den.cz najdete křesťanské filmy online, biblické příběhy, dokumenty z historie, o zdraví, přírodě, životní příběhy podle skutečných událostí, přednášky i kázání, různé kategorie informací prospěšný pro tělo i duši.

 

 

(4 hlasů, průměr: 7,75 z 10)
Loading...