(2 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...

Divadelní představení.
Uvádí: Divadlo Sklep. Název představení: Bible – recenze knihy
Video záznam představení Bible Sklep 1. a 2. díl, celé video, nezkrácené představení:
Divadlo Sklep – Bible – recenze na knihu

 

VIDEO: Divadlo Sklep – Bible    délka: 14:35min

 

Hřmění divadlo Sklep
Styl: Komedie / Krátkometrážní   Česko, 2000, 28 min
Režie: Ondřej Trojan
Hrají: David Vávra, Tomáš Hanák, Jiří Macháček, Jiří Fero Burda, Tereza Kučerová

 

Komentář, recenze divadelní hry Bible .-)
Divadlo Sklep je svého druhu rarita a rozhodně skutečná legenda v pravém smyslu toho slova. Kdo nezažil autenticky naživo, nepochopí…
Velmi povrchní představu si může dnešní divák – nepamětník udělat při sledování těch několika málo audiovizuálních záznamů, které se mohly krátce po revoluci pořídit (před rokem 1989 bylo toto volné divadelní sdružení v nemilosti tehdejšího komunistického režimu, pročež se také jmenovalo Sklep, neboť si dovolovalo dělat humor a zábavu po svém a vyžívalo se v parodování a ironizování tehdejšího kulturního klimatu). Možná to nejlepší z jejich vcelku plodné tvůrčí anabáze lze spatřit právě v pásmu Hřmění, které už je ale paradoxně nezachycuje ve vrcholné formě.Dadaistické výstupy, písně nepísně, recitativy… a geniální scénky!
Pamětníci vědí, že ČT2 kdysi uváděla pravidelný kritický pořad s poloironickým názvem Katovna, kde se pod dohledem dua prominentních kritiků Jana Rejžka & Vladimíra Justa scházelo stále stejné torzo dobové kritické obce a tahle soldateska spíše myla hlavy, než že by je stínala. Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Macháček a Jiří Fero Burda usedli proto na kritické židle a vyvolali ducha televizní Katovny.
,,Kritický“ rozbor Písma svatého komparatisticky poměřovaného s Ferdou Mravencem Ondřeje Sekory je skutečně geniální a nadčasový.
Výstižná je především unifikace kritického pohledu, kdy se přes médium Katovny vyvolává duch totalitou degenerovaného sjednoceného myšlení, v němž se nesměl žádný názor lišit od toho oficiálně proklamovaného…
V Katovně divadla Sklep je to ovšem k popukání směšné…
Radek Cihla –    http://www.csfd.cz/uzivatel/46674-radek99/

(2 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...