Kategorie: KŘESŤANSKÉ FILMY >
(Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Název:        Jsem větší a lepší (studentský film)

Studentský film, který ukáže jak je daleko 3D animace u kterého přicházejí otázky. Nahradí roboti člověka? Nahradí robot herce a nebo bude místo herce hlavním hrdinou 3D programátor? Možná není tak důležitý děj filmu, ale podívejte se na něj jako na 3D grafiku herci a počítačová animace, kvalita kterou vidíme v nákladných amerických filmech, ale toto dělal zručný student, žádná mezinárodní společnost. Poslední otázkou je zda se takové věci stanou skutečností, auta budou létat, půjdeme s robotem do restaurace, nebo přijde robot zpovědník, vše napojené na centrální databázi robotů a informací? kam to vše směřuje a půjde?

FILM: Jsem větší a lepší – online – 17 min

Název:        Jsem větší a lepší (studentský film)
    (en):        Am Bigger and Better
Formát:       krátkometrážní hraný film – 2007
Režie:          Martin Duda
Producent:  FAMU, ANIFILM, UPP
Střih:           Miloš Krejcar / Young film
Post..          off-line postprodukce: Young film

VIDEO: http://www.vfx.cz/?p=392
VIDEO: http://www.young-film.com/postproduction_18.html
VIDEO: www.STREAM.cz/video/179549-kratky-film-jsem-lepsi-a-vetsi
 

 Nejlepší fim "Zlýnského psa"

Mluvčí přehlídky Jiří Králík uvedl, že porota dlouho váhala, zda tento film ocenit jako nejlepší. "Nevypadá totiž jako studentský film, profesionálně je na nejvyšší možné úrovni a klidně může soupeřit s hollywoodskými snímky. Pro některé porotce tam ale právě proto chyběl ten studentský duch," prohlásil Králík. Vítězný film získal jako hlavní cenu koprodukční vstup v hodnotě 10 tisíc eur


Martin Duda.
Chat s reřisérem zde: www.ZeskaTelevize.cz

xena: Je nějaká možnost vidět váš film Jsem větší a lepší?
Martin Duda: Film jeste stale koluje po festivalech a s producentem filmu jsme se shodli ze jej na internet volne k videni dame az skonci jeho cesta po festivalech. Coz uz bude ale brzy. Zatim muzete na mem webu videt 2 minutovy trailer – ukazku.

 

Petr Novotný: Kde a jak se vidíte za 5 let?
Martin Duda: doufam ze za 5 let uz budu mit minimalne rozpracovany nejaky dalsi film! A doufam ze celovecerni.

Honza: Dobry den,můžu se zeptat, jaké videoklipy jste režíroval?
Martin Duda: Dobry den, na videoklipech jsem se podilel vzdy spise vyrobne. Snad dvakrat jsem je spolureziroval. Napr. to byl velmi ujety klip o stavebnich jerabech co jedou do cajovny dat si caj – o rezii jsem se delil a hlavne s napadem prisel Tomas Lunak. Pak jsem mel jeste hodne volnou ruku u tvorby jednoho z mnoha animovanych casti Nanoalba od Tatabojs – pod vedenim Milana Cajse.

daria: Děláte i reklamy, kterou třeba můžeme znát z televize? Díky.
Martin Duda: Podilim se take na tvorbe reklam. Je to momentalne moje hlavni pracovni cinnost. Z tech co behaly v TV bych mohl jmenovat treba Vodafon ovecky, GE money auto, Primalex barvy, Gender studies, Vinarsky fond, O2 crazy weeks, RI okna atd…


tom:
Jak dlouho jste připravoval znělku AniFestu? Měl jste několik variant? Je moc povedená 🙂
Martin Duda: Jak jsem jiz psal, na zacatku jsem mel vymyslene 3 varianty, ze kterych jsme se shodli nakonec na finalni. Prace na znelce zabraly cca 3 – 4 tydny. Strida se tam hodne technologii, po dlouhe dobe jsem se vratil i ke kreslene animaci ( az me z toho bolela ruka ) a kazda z tech casti zabrala nekolik dni vyroby urcite. Jinak diky moc kladny ohlas:)

Karla: Dobrý den Martine, kde se vzal nápad na snímek Jsem větší a lepsí? Je možné, že dospěje doba tak daleko, aby místo herců hráli roboti? Co myslíte:-)?
Martin Duda: no .. to je na dele, ale pokusim se byt strucny. I pres to ze jsem studoval katedru animace, chtel jsem si natocit svoje poctive realne sci-fi, ponevazd jsem jeho velky fanda. Chtel jsem pri tom maximalne vyuzit animace v kombinaci s realem a jiz delsi dobu se mi honil v hlave napad o roboti animovane postave, ktera by dokazala zahrat cokoliv. Z toho vznikl napad robot v divadle, po tom jsem jiz se svymi kolegy napsal cely pribeh – synopsi a scenariste pak finalni scenar. Doba kdy roboti hraji na jevisti uz je nyni, videl jsem na internetu jiz nekolik predstaveni, jejich soucasti jsou jiz roboti. zatim velmi neomaleni a plechovi, ale proste jsou. Ale jestli herce plne nahradi roboti .. mozna to bude jeden s mnoha smeru, ktery si najde svoje publikum, ale v uplne nahrazeni osobne neverim.

 


Zdroj: www.CSFD.cz
Krátkometrážní
Česko, 2007, 17 min

Režie: Martin Duda
Hrají: Matěj Hádek, Ondřej Pavelka, Miroslav Krobot, Kamil Halbich, Miloslav Mejzlík, Vanda Hybnerová

V divadle zkouší novou hru. Režisér nahradí věčně nedochvilného herce robotem, jímž prostřednictvím dálkového ovládání manipuluje programátor. Uražený herec vykřikuje, že technika zvítězila nad lidskostí. Po zkoušce se robot vydává na noční procházku městem. Díky naprogramovaným divadelním textům se stane příjemným společníkem v jednom z barů, kam dorazí i jeho lidský předobraz a zmocní se ovladače… Absolventský snímek spojuje 3D animaci s hrou živých herců. Předkládaná vize budoucnosti má v sobě melancholii a smutný humor, přičemž robot se v ní projevuje životaschopněji než jeho lidští kolegové. [43. MFF KV 2008] [4. Festival Krátkých Filmů 2008] (oficiální text distributora)

AngelAngie   **** 
Výjimečné, v českých luzích a hájích prostě neobvyklé a především skvěle herecky obsazené, technicky skvělé – kamera zaujme, nemám co dodat, super!

Tuxedo ***
Jako experiment poměrně zdařilé, námět by si ale zasloužil spíš vlastní celovečerák. Takto film skončí sotva pořádně začne. (43. MFF KV – 8.7.08)

Rosana *****
Tento film mě opravdu nadchl, protože svou animací prevyšuje některá americká díla a těžko uvěřit, je to studenská práce. Nehraje si to na americký film, ale je to prostě český film s českou animací!

Jeanecek *****
Na studentské poměry nevídaně kvalitní snímek. Příběh předvídatelný, nicméně dojemný, technická stránka 100%

 

 

 

(Zatím nehodnoceno.)
Loading...