(3 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...

Son of God je převyprávění Nového zákona, převážně putování Božího syna Ježíše Krista a jeho učedníků, od neposkvrněného početí Panny Marie, Ježíšových prvních zázraků a získávání tisíců následovníků, až po Spasitelovo ukřižování, následné zmrtvýchvstání a zakládání křesťanské církve Pavlem z Tarsu.
Kdo viděl seriálovou Bibli, tak je pro něj tenhle film zcela zbytečným, protože to je pouze sestříhaná verze několika dílů. Ježíšův příběh jede po zaběhnutých kolejích přesně podle církevních not, jakákoliv odchylka je nepřípustná.
Komentář: Morholt

 

Film online: Son of God – 2:18 hod

 

Son of God

Drama, USA, 2014, 138 min
Rozpočet: 22,000,000 dolarů
Tržby USA: 59,700,000 dolarů.

 

Komentář: Avras.ell
V rámci možných zpracování to kvalitnější. Hudba se Zimmerovi povedla. Také úvod je originální. Postavy jsou živé a představitel Ježíše se snaží o dobrý výkon. Říkám snaží, protože Krista nikdy nikdo věrně nenapodobí. Je zde prezentován především ve své mírnosti a odhodlanosti, trochu jsem postrádal ostrost a moc, která je Kristu podle evangelií vlastní. Ale jak jsem již napsal, ze zpracování je to ten lepší kousek, který stojí za zhlédnutí. Je ovšem vidět, že je to původně seriál, takže trochu zamrzí, že si nedali více záležet na střihu mezi hlavními sekvencemi. A pak trochu dlouhá stopáž zabírající i scény po Kalvárii a vzkříšení, ale pokud si chcete připomenout to důležité, tak potěší. Je také cítit doba, ve které se příběh obehrává, římská nadvláda asi v málokterém zpracování dostala tolik prostoru. Ale nevadí to, aspoň je cítit napětí, ve kterém se příběh odvíjí. Také trochu jiné vyobrazení určitých scén a jejich výklad může zarazit, ale v podstatě to na poselství nic zásadního nemění. Oceňuji odvahu, se kterou šli do tak velkého projektu. Na History Channel je pak samotný seriál jedním z nejsledovanějších ever. 90 %.

(3 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...