(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...

Je to náhoda nebo ne? Také jste se někdy podobně zeptali? Bůh má smysl pro vtip, tedy alespoň na Proseku to tak vypadá. Více než 5 náhod v jedno příběhu. Byla to náhoda?

 

Náhoda nebo Boží volba Tombola Prosek

Praha Prosek – Přednášky www.ZnasHo.cz přednáší Radim Passer. Na konci každé přednášky pořadatelé chtějí někomu udělat radost, tak někdo z návštěvníků vylosuje šťastlivce který obdrží zajímavou knihu.

Třetí přednáška

Asi na třetí přednášce pořadatel ukázal tlustou, obsáhlou zajímavou knihu a že čtenáři udělá velkou radost a ikdyž je dlouhá, jistě potěší, neboť je vní mnoho zajímavých věcí, které více doplňují tématické přednášky, takže by potešila zde asi každého a dodal:
Aby nebylo podezření, že někdo vylosuje sám sebe, požádáme třebas Violku, neboť děti nešvindlují!
Asistentka přinesla koš s losy před malou Violku a ta namátko vytáhla jeden papírek, který podala asistentce.
Asistenka přečetla jméno: VIOLKA
To je překvapení, všichni tleskají a usmívají se, neboť ona vylosovala sama sebe.
Pořadatel zkusil přidat návrh, poznámku na Ivanku k mamince Violky. Kdybyste chtěli, můžeme ji dát nějakou tenší dětskou knížku a vylosujeme nějakého dospěláka, ať má Violka větší radost.
Ona že ne, Violka sice chodí do druhé třídy, ale takové velké knihy již čte, ba naopak  že je ráda, odpověděla a maminka i Violka se usmívala a všichni měli radost.
Byla to náhoda?

Čtvrtá přednáška

Na konci čtvrté přednášky před losováním Ivo vtipně připoměl minulé losování kdy si Violka vylosovala sama sebe a že dnes tu Violka není a ani jiné dítko, tak vyzval namátkou jednu starší paní, aby ona losovala.
Paní zavřela oči, prohrábla košíček, podala los a bylo přečteno ženské jméno. K údivu všech za potlesku se k radosti zjistilo že i ona vylosovala sama sebe.
No byla to náhoda?

Pátá přednáška

Třetí případ zvláštní náhody se stal na konci páté přednášky. Pořadatel Ivo vtipně podotkl že holčička vylosovala sama sebe, že minule jedna paní udělala to samé, tak že snad to nebude tradice, že dá losovat zcela někomu jinému. Tedy ani holčička, ani paní, ale vybral k losování jednoho staršího pána.
Než vylosoval tak Ivo dodal: „Při minulé sérii přednášek na Krakově jsme měli také zvláštní náhody, to v pěti tombolách byl vylosován jeden a ten stejný pan „V“, ale ten tu dnes není, tak budeme zvědaví.“
Starší pán poctivě losuje v lístečcích a pak podává los a Ivo čte jméno. A další náhoda? Na lístku bylo jméno právě toho staršího pána co nyní losoval.
Tedy byla to náhoda, nebo ne? Že potřetí někdo vylosoval sám sebe?

Několikrát a opět další

Na jedné z dalších přednášek ke konci bylo opět losování, říkal jsem si, ať nechají losovat mě, já jsem si tam nikdy žádný lístek se svým jménam nedal, to by se jim taková zvláštnost nestala. Ale zachvilku jsme zjistil, že i pro takový případ má Pán Bůh svůj vtipný los. Ivo poznamenal, že několikrát se udějí zvláštní náhody a někoho nechal losovat. Ten dotyčný sice nevlosoval sám sebe, ani mě, ale právě toho pána co měl v minulé sérii asi 5 výher různých knih.
Je toto náhoda, nebo ne? Že by Bůh měl smysl pro pobavení, nebo chce aby ten dotyčný hodně studoval?

Modlitba před losováním

Dnes byla 22. přednáška. Dopoledne jsem měl jednání na jedné africké ambasádě o možnosti spolupráce při podpoře misionářů, ale i o podnikatelkých možnostech a při konverzaci paní velvyslankyně řekla hezky česky
„Já mám Pána Boha ráda“
a dalších pár minut proběhlo v křesťanském usmívání v tomto duchu otázek a odpovědí. Odpoledne mě napadlo, že bych mohl paní velvyslankyni pozvat na tyto křesťanské přednášky. Poklekl jsem k modlitbě a poprosil, zda je to Boží vůle ať ji tam Pán pozve, že by to byl takový hezký důkaz Božího vedení, že Pán umí pozvat a použít různé lidi a používá rozličné způsoby. Tedy jsem zavolal Cathy M.M. (Katy) na ambasádu, velvyslanectví Konga, zda přijala pozvání na tuto přednášku, ona mi předala svou malou dceru, která mluví lépe česky, aby to zkusila přetlumočit a světe div se, po chvili mi bylo odpovězeno, že půjde a ráda. Já jsem se nabídl, že ji tedy odvezu. Byl jsme za tu odpověď velmi rád a poděkoval jsem Bohu, za vyslyšení. Také jsem se těšil, že i Radimovi to udělá radost, když v první řadě uvidí na Proseku usměvavou veselou afričanku ve vlnitých vlasech. Díky Bože, to je hezké a milé.

Příjezd na Prosek
Na Prosek jsme s paní velvyslankyní Cathy přijížděli včas, její asistentka, řekla, že si zajde na nákupy, nabídl jsem jí, ať jde snámi, že to je zajímavá přednáška, že se jí to bude líbit a mě tím udělá radost a ještě jsem vtipně poznamenal že u Pána Boha budu mít další plus, ne jedno, ale dvě 🙂 Takové dvě malé bezvýznamné plus, ikdyž myslím že Pán Bůh nemá účetní knihy na + a – ani váhy na takové skutky. Tedy asistentka přijala a tak jsme přišli na přednášku ve třech. Přeskočím, že mnoho lidí zvědavě koukalo, ským jsem to přišel a některým zvědavě zářícím očím jsem to řekl, kdo že to je. Jen dodám, že jsem se posadili hned se do první řady, aby jsme lépe slyšeli a rozuměli a měli lepší oční kontakt.
Přednáška byla na téma 7 Božích ran, tedy trochu složitější, ale Cathy která umí špatně česky vcelku dobře rozuměla a překlad nepotřebovala, alespoň si lépe procvičila český jazyk.

Jo a kde je ta náhoda?
Tedy než začala přednáška zeptal jsem se znova asistentky od Cathy jak se jmenuje, prý že Albertina a pak jsem napsal dva lístečky do tomboly
Cathy KONGO
Albertina KONGO
Když skončila přednáška Ivo opět přišel s tombolou a v ruce drží zajímavé DVD v českém jazyce. Já jsem sklonil hlavu a modlil se k Bohu s druhou další prosbou spojenou s Cathy, je-li to Boží vůle, aby byla vylosovaná, nebo alespoň Albertina, vždyť by to pro ně mohlo být znamení, že to bylo dobré rozhodnutí sem přijít. Najednou mě napadlo: Když jsem to skládal, neměl jsme to tolikrát přehnout, měl jsme to nechat větší, byla by pak větší šance při losování na výhru, na to jsem si hned oponoval, ale jak to přemýšlím, bude-li Bůh chtít vylosuje si ji, vždyť los bude jeho volba. Pak jsem se vnitřně ztišil, odevzdal to Bohu a s poklidným usměvem a pohledem sleduji losování, jak pořadatelka podává lístek Ivovi, protože si neví rady jak má něco přečíst.
Ivo zvláštně kouká a čte: KATY KONGO
Jééé. Díky Bože. To není náhoda, to nemůže být náhoda! Otáčím se na pravo ke Kathy, ta se jen tiše usmívá a ani nevím co se jí honí hlavou. Možná to bylo spojené s její modlitbou před začátkem přednášky, nebo jen neví jak to přijmout, ale radost tam je a pro mě je to veliké přiznání Boha k mým prosbám. Ovšem otázky kdo má větší radost? Já, že to vyšlo? Cathy, že má výhru, nebo Bůh že dělá radost všem najednou?

Další náhoda ten den?
Nutno ještě podotknout že téměř vždy byla v tombole kniha v českém jazyce a nyní jakoby náhodou je, že toto DVD má nejen český jazyk, ale i francouštinu kterou Cathy má jako úřední jazyk, no je toto náhoda?
To není náhoda, to je jistě Boží volba, Boží vedení a pokud i na toto skeptici řeknou že statisticky je to bezvýznamné, tak však pro moji výhru i tak malá čísla znamenají mnoho.

Myslím že Pán Bůh má smysl pro vtip a že Boží volby a losování za to stojí. Uvidím co si na příště připraví.
Autor: Slávek   –   Středa 6.11.2013

 

Fotografie Cathy a radim Passer

Cathy-Congo-vin2av600
.
Cathy-Congo-vin1v600

Čtvrtek – Chtít dvakrát vyhrát

Modlitba pro druhou výhru za sebou, je to drzost, nebo víra?
Dnes večer jsem opět vyzvedl Cathy, jeli jsme na přednášku a ke konci jsem se modlil, aby byla vylosovaná v tombole opět Cathy. Ivo připravil dárek, vybral náhodou DVD dětské biblické příběhy, které mají český i cizí jazyk, opět jsem se modlil při přednášce a opět i po přednášce:
Bože prosím pokud je to tvá vůle, dej ať Cathy opět vyhraje, ať je to znamení a odpověď na naše modlitby
Asistentka po losování podává lístek Ivovy a ten čte jméno:
CATHY KONGO
Byla, je to náhoda, nebo je to Boží volba?
Cathy se usmívá, opět rozzářené oči, na co myslí, co se ji honí hlavou nevím, ale je to milá zkušenost a další zvláštní náhoda.
A co já? „Díky Bože, wow, haleluja“ v tu chvíli mi dochází jak jsme rád, překvapený, potěšený, ale vždyť jsem se za to modlil a čekal jsem to, nebo to byla drzost chtít opět vyhrát?

Můžeme prosit o výhru a takovou náklonnost Boží?
Když to funguje v několika zvláštních maličkostech, v náhodách které neovliníme, půjde to i ve velkých věcech?
Myslím, a toto je mi malým důkazem, že to jde i ve velkých věcech, že i takových pár maličkostí nám udělá radost až dětínskou radost a že takto se posiluje vztrah s Pánem Bohem.

Co bude dál?
V neděli je poslední přednáška, Cathy přiletí z Polska, stihne ji? Co nám Bůh přichystá, jak nás překvapí?
Těším se na pokračování a vám všem přeji také Božího požehnání.

Slavomír

(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...