Kategorie: VIDEO Dokumenty >
(12 hlasů, průměr: 9,67 z 10)
Loading...

Video online: Poslední vrchol

 

Dokumentární film „Dobrý kněz“

Kněz Pablo, věděl, že zemře mladý, a přál si, aby to bylo v horách. Odevzdal svůj život Bohu a Bůh přijal jeho nabídku. Teď říkají, že žije. Pablo byl znám a milován mnoha lidmi, kteří o tom svědčí po jeho smrti. La Última Cima ukazuje, jak hlubokou stopu může zanechat dobrý kněz v lidech, se kterými se potkává, a vyvolává v divákovi neodbytnou otázku: „Mohl bych tak žít i já?“

Poznámka pro protestanty

Film je o katolickém knězi, ač s některými věcmi nemusíme souhlasit, hlavně je to dokument zaměřený na pohled o vztahu kněze k Bohu, chování kněze k ostatním, bez ohledu na dominaci, či víru. berme že i Jan Hus, či Luther byli katoličtí kněží. To je můj názor (admin).
Jaký máš názor na tento film, či pohled ty? Napiš to dolu do komentářů.

 

Poslední vrchol – DVD

Není dnes lehké najít v mediích modely dobrých kněží. La Ultima Cima ukazuje typ kněze, o kterém nikdo nemluví: anonymní kněze, kteří slouží Bohu tím, že slouží druhým. Pablo Domínguez Prieto – španělský kněz překypující radostí s velkou zálibou v horolezectví – věděl, že zemře mladý a přál si, aby to bylo v horách. Odevzdal svůj život Bohu a Bůh přijal jeho nabídku. Ve 42 letech umírá při sestupu hory Moncayo. Pablo byl znám a milován velkým počtem osob, které o tom svědčí po jeho smrti.

 

Poslední vrchol – CSFD.cz

film-Posledni-vrchol-DVD-la-ultima-cima
cz – Poslední vrchol
slovenský Posledný vrchol
anglický Last Summit, The
Španělsko Última cima, La

Film:  Dokumentární, Španělsko, 2010, 82 min

Režie: Juan Manuel Cotelo
Hrají: Pablo Domínguez

 

Poslední vrchol – Zajímavosti

  • Čtyři dny před svou smrtí vedl Pablo exercicie v klášteře na úpatí hory Moncayo. Jeho přednášky byly zaznamenány a poté vydány jako kniha „Hasta La Cumbre – Až na vrchol“. Do konce roku 2011 vyšla už ve 14 vydáních.
  • Přestože rozpočet dokumentu činil pouhých 200 000 euro a náklady na reklamu 2 000 euro (především webové stránky), zařadil se v prvních týdnech ke kasově nejúspěšnějším projekcím ve Španělsku. Úspěch spočíval v ústním předání. Během prvních 5 měsíců jej vidělo 125 000 diváků.
  • Pablo Domínguez, kněz, filozof, děkan teologické fakulty v Madridu a horolezec, zemřel 15. 02 .2009 při sestupu hory Moncayo. Byla to poslední hora ve Španělsku nad 2 000 metrů, která mu zbývala zdolat.

 

Poslední vrchol – fotogralerie

 

 

(12 hlasů, průměr: 9,67 z 10)
Loading...