Kategorie: Kázání > VIDEO Zkušenosti >
(4 hlasů, průměr: 5,75 z 10)
Loading...

Kázání AUDIO – Osobní cesta víry – Životní příběh Obrácení z ateisty věřícím, jak jsme se stal Adventistou sedmého dne.

Kazatel: Dr. Walter Veith     délka: 1:12 hod   Překlad en-cz Dnešní téma je těžké
https://docs.google.com/file/d/0B-_vQGXYaMBWa1dOVFBITjBwUFk/preview?pli=1

Rád bych začal textem Matouš 7,7
hezká čísla 7 kapitola 7. verš.
Proste a bude vám dáno, hledejte a neleznete,…
Každý kdo prosí dostává, kdo hledá, nalézá…
byl jsem požádán abych vám vyprávěl jak se ze mě z ateisty stal člověk věřící. Jak jsme se stal Adventistou sedmého dne. Adventisté nejsou svatí lidé, adventisté nejsou spasení protože se stali adventisty sedmého dne, ale lépe je vyjádření slovy: nahý, slepý, chudý, mizerný, ale je to realistický popis skutečnosti, ale jsem přesvědčen, že adventisté veří všemu co vyšlo z Božích úst. Adventisté tomu věří, ale stále se o tom dohadují….
MŮJ OTEC BYL ŘÍMSKÝ KATOLÍK A MAMINKA PATŘILA K LUTERÁNSKÉ CÍRKVI. NIKDY JSEM V DOMĚ NESLYŠEL ŽÁDNÉ NÁBOŽENSKÉ DOHADOVÁNÍ. Protože tatínek byl katolík, já jsme musel být vychován jako katolík, maminka svolila bez jakéhokoli dohadování.
Když mi bylo 8 let moje maminka onemocněla na rakovinu a lékaři ji dávali asi 4 mesíce, ale maminka to natáhla na 4 roky.
Maminka velice velice trpěla, odjímaly ji části těla. Já jako malý chlapec jsme byl velice vázaný na maminku.
Z náboženského vyučování od jeptišky která byla velice nadšená svým náboženstvím, před rokem 1962 před Druhým vatikánským koncilem nám ta jeptiška říkala, že spasený může být jen ten kdo je v katlocké církvi a že maminka se bude smažit v pekle, protože je luteránka a já jsem nenáviděl Boha, neposlouchal jsem v hodinách jeptišku. Byl jsem na chodbě a potkal mě ředitel školy, který byl luterán a já si vždy stěžoval neslušně a on mě tělesně vychovával a navštívil maminku a tím ještě přidal slz.
Roztrhal jsem knihu katechetiky a hodil jsem ji na jeptišku. Bylo mi zákázáno chodit do hodin náboženství. Od té doby ve mě narůstal odpor vůči nábožentsví. maminka zemřela když mi bylo 12 let a ze mě stal ateista.
Tatínek se znovu oženil, dostal jsem skutečnou macechu a odešel jsem z domova. Pak jsem studoval evoluci a stal jsem se zastáncem evoluce.
Ne studiích jsem se spřátelil s mým spolubydlícím ke kterému jsme jezdil na prázdiny.

(4 hlasů, průměr: 5,75 z 10)
Loading...