(14 hlasů, průměr: 9,36 z 10)
Loading...

Osudem půvabné Hadassah bylo stát se královnou Persie a spasitelkou svého lidu. Snímek natočený dle starozákonní Knihy Ester je právě jejím příběhem.
Byla to náhoda, že se Hadassah narodila obdařena nadlidskou krásou, byť byli její lidé pouhými otroky v nejmocnější říši světa? Byla to náhoda, že se po smrti svých rodičů dostala do výchovy strýce Mordechaje, muže požívajícího úcty, jaká náleží jen královskému písaři? Byla to náhoda, že právě v té době perský král Achašveroš alias Xerxes nechal popravit svoji královnu a brzy se začal cítit osamělý? Byla to náhoda, že právě do jeho harému se nakonec dostala Hadassah, která i přes všechny nemilosrdné palácové intriky králi brzy učarovala natolik, že si ji nakonec vzal za ženu? A byla náhoda, že právě tato dívka se nakonec stala spasitelkou svého národa a ve své době zachránila Židovstvo od pogromů a násilného útlaku? Starozákonní Kniha Ester říká, že ne. A výpravný epický historický snímek, natočený v roce 2006 režisérem Michaelem O. Sajbelem, je její adaptací. V úloze mladé Hadassah, které byl předurčen osud královny Ester, se blýskla osmadvacetiletá hvězdička Tiffany Dupontová.(oficiální text distributora)

Film online: Princezna z Persie: Noc s králem – 2006 – 2 hod

Poté, co byl nucen zapudit svou manželku Vašti, která před zraky všech vlivných lidí říše odmítla uposlechnout jeho přání, vyslal hrdý perský král Xerxes posly, aby hledali krásnou ženu, která by se mohla stát novou královnou. Tak začíná volně zpracovaný biblický příběh krásné židovské dívky Hadassah, známé také pod jménem Ester. Po smrti svých rodičů se dostala do výchovy strýce Mordechaje. Násilím byla odvedena do královského paláce, kde svou krásou a inteligencí okouzlila krále natolik, že se s ní oženil. Díky své odvaze se stala spasitelkou židovského národa.

Film: Ester

CZ název Princezna z Persie: Noc s králem
SK název Princezná z Perzie: Noc s kráľom
USA One Night with the King
Drama / Historický
USA, 2006, 118 min

Rozpočet 20 milionů dolarů
Tržby USA 13.395.961 dolarů
Tržby celosvětové 13.728.450 dolarů
Tržby za prodej DVD v USA  20.429.003 dolarů
Počet prodaných kusů 1.110.965

(14 hlasů, průměr: 9,36 z 10)
Loading...