(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...

VIDEO dokument o sobotě. Proč a jak se změnil sedmý den ze soboty na neděli? Proč se tak stalo a kdy? Pětidílný seriál poukazuje na dějiny zápasu mezi věřícími a panujícími, kteří mění zákony a časy.

Změna ze soboty na neděli

Hal Holbrook. Sedmý den v dějinách lidstva. Změna ze soboty na neděli.
Sedmy-den-SOBOTA-zmena-rok321-Hal-Holbrook

Hal Holbrook – Sedmý den v dějinách lidstva

Fascinující dokument zachycující příběh, který trvá již tisíciletí a jehož dějištěm byla nejrůznější místa světa, příběh výkladu jednoho z desatera Božích přikázání týkajícího se dne odpočinku.
Průvodcem je herec Hal Holbrook, kterého doplní svědectví více než padesáti historiků a teologů katolické, pravoslavné, protestantské a židovské tradice. Podrobně zpracované dokumentární dílo oponuje všeobecně přijímaným domněnkám a uvádí do souvislosti židovsko-křesťanský den bohoslužeb s jeho biblickými, kulturními a tradičními kořeny.

 

Videodokument: Sedmý den, 3/5, Hal Holbrook

 

Videodokument: Sedmý den, 4/5, Hal Holbrook

 

Videodokument: Sedmý den, 5/5, Hal Holbrook

Zdroj: www.3an.sk

 

Hal HOLBROOK

Harold Rowe Holbrook, Jr. (17. února 1925) se narodil v Clevelandu, Ohio, otci Haroldovi Roweovi Holbrookovi a matce Aileen Davenportové, estrádní tanečnici. Holbrook vystudoval Culverovu akademii a Denisonovu Universitu, kde vedl významný projekt o Marku Twainovi, který ho přivedl k rozvoji one-man show, pro kterou je nejvíce známý. Tyto série představení nazýval „Mark Twain Tonight“ (za které získal obě ocenění Tony a Drama Desk).
Zdroj: CSFD.cz / Hal Holbrook

(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...