(Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Interiová nátěrová barva která čistí vzduch, ničí škodlivé patogení bakterie, zápachy, cigaretový kouř je český výrobek a světový patent. NanoTechnologie. Fotokatalýza. FotoKatalytická reakce TiO2 Oxidu titaničitého.

 

VIDEO: Nátěrová barva budoucnosti – DETOXY COLOR

 

VIDEO dokument: DETOXY color – princip, funkce barvy co čistí vzduch

 

Oxid titaničitý TiO2
je chemická sloučenina kyslíku a titanu. V přírodě se vyskytuje v několika minerálních formách. Uměle připravený oxid titaničitý označovaný jako titanová běloba má široké použití jako pigment do nátěrových hmot, barvivo v potravinářství a jako účinná složka některých opalovacích krémů. Je rozpustný v roztocích silných kyselin za vzniku solí titaničitých (TiIV) i silných zásad za vzniku titaničitanů.
Fotokatalytické vlastnosti pak Oxid titaničitý předurčují jako materiál schopný čistit vzduch od zápachu a škodlivin, tedy čistí těkavé organické látky a oxidy dusíku.

 

Fotokatalýza
Vhodně upravený oxid titaničitý působí v přítomnosti UV záření jako fotokatalyzátor. Pokud je TiO2 nadopován atomy dusíku funguje jako katalyzátor již v přítomnosti viditelného záření. Díky svému vysokému redoxnímu potenciálu oxiduje v excitovaném stavu vodu za vzniku hydroxylových radikálů. Je také schopen přímé oxidace organických látek. Z tohoto důvodu je přidáván do nátěrů, cementů, okenních skel, glazur dlaždiček a jiných materiálů. Tyto materiály pak mají dezinfekční a samočisticí schopnosti. Oxid titaničitý je také používán v některých solárních článcích. Nanokrystalický oxid titaničitý je označován jako nadějný materiál pro výrobu elektrické energie.

 

Výzkum a výroba
V České republice výzkum provádí zejména fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT.
Barvy s obsahem oxidu titaničitého DetoxyColor vyrábí celosvětově jediná ROKOSPOL eShop – Nano barva
Titanovou bělobu vyrábí Precheza a. s. Přerov největší produkce v Evropě a to okolo 35 tisíc tun ročně. Titanová příměs, barva se nazývá bílá barva typu tempery, oleje, číslený kód 1096 a je směsí oxidu titaničitého a oxidu zinečnatého.

 

Čistící barva DetoxyColor (nesprávně Detoxi color)
NanoTechnologie-cistici-barva-DetoxyColor-z

Interiérová čistící barba Detoxi color, objednávky zde: www.DetoxyColor.cz – objednavka


Výrobce prodejce ROKOSPOL eShop – Nano barva

 

Základní otázky:

Účinnost DC na bakterie a plísně

Dobrý den, … píšete, že barva spolehlivě ničí bakterie. Chci se zeptat, jestli barva ničí veškeré bakterie nebo pouze plísňové? Děkuji  M.Navrátil
Odpověď:
Vážený pane Navrátile, nejprve by bylo dobré upřesnit si pojmy.
Bakterie je jednobuněčný prokariotický organismus o velikosti několika mikrometrů, jsou pozitní a negativní pro člověka.
– Pozitivní bakterie: patří mezi komenzálické druhy, které žijí například v lidské trávicí soustavě.
– Negativní bakterie: mnoho pathogenních bakterií, tedy druhů, které způsobují infekce.
Plíseň, plísně – je nesystematické označení hub, které pokrývají povrch živné půdy jemným miceliem. Plísně mají mnohonásobně větší velikost než bakterie. Plísně mohou být užitečné, nebo škodlivé.
– Plísně užitečné: ty které jsou například ve vinařských sklepech nebo na potravinách (sýrech, salámech) to jsou užitečné plísně.
DetoxyColor ničí:
– bakterie pathogenní, které nám způsobují infekční onemocnění jako jsou Staphylokokové, Streptokokové a jiná bakteriová onemocnění.
– plísně, které dělají na povrchu stěny nežádoucí černé zbarvení, jež neodstraní SAVO ani jiným fungicidní prostředek.
Právě proto je barva Detoxy Color unikátní záležitost, která nám čistí obvzduší od bakterií a zárověň ničí již vzniklé plísně na stěně a poté co je zničí, nadále chrání povrch stěny od nežádoucích plísní.

 

Fotokatalýza – je nutné denní světlo, UV atd?
Staci k aktivaci Fotokatalýzy denní svetlo, nebo je treba UV zareni? Světlo pro detoxy color (Detoxi kolor, Nano barva).F.Kosečka
Odpověď:
Dobrý den, k aktivaci fotokatalytických vlastností čistící interiérové nano barvy Detoxy color stačí jakékoliv světlo, denní či umělé. Samozřejmě, účinnost nátěru je vyšší po dopadu UV záření ( slunečního záření).

(Zatím nehodnoceno.)
Loading...