Videodokument: Čipy pod kůži ? Proč ? Stačí scanner Quixter
Čipování, pokrok či nebezpečí? Bude vše rychlejší, jednodušší? Quixter – systém proti podvodníkům, zlodějům kreditních karet. Nepotřebujete kartu, čip, stačí si vás přečíst a identifikovat. Bezčipová identifikace – čtení z ruky. Je to pokrok vřed k bezpečnějším zítřům?
Scanner Quixter (Skener dlaně)
Quixter má samozřejmě odpůrce, hlavně zloděje. S ukradenou hotovostí mohli zacházet dle libosti. S odcizenou kreditkou, je-li bezkontaktní, jsou trochu limitováni – musejí nakupovat po nižších částkách, jen tak po nich terminál nepožaduje PIN kód. I tak ale sérií opakovaných nákupů dokážou rychle vyluxovat klientovo konto – ideálně když dojde ke krádeži souběžně s telefonem, aby okradený nemohl zneužívanou kartu co nejrychleji zablokovat.
Naopak dlaň žádný zloděj odcizit nemůže, nebo by aspoň působil nápadně. Nehledě na to, že by ukradená končetina podle lékařů neměla u platebního terminálu fungovat.
Dlaň si také nemůžete zapomenout doma, ani k ní nezapomenete PIN kód, protože obsluha po Vás žádný nechce. Leifland jen vyžaduje, zatím, před přiložením dlaně ještě vyťukat poslední čtyřčíslí mobilního telefonu. A to proto, aby si v prodlevě zákazník skutečně uvědomil, kolik platí. „Nějaká základní prodleva mezi započetím a dokončením platby by měla existovat, aby lidé strojově nepřikládali ruce, aniž by si uvědomili požadovanou cenu. Časem to samozřejmě lze zjednodušit i třeba na pouhý stisk tlačítka „OK“, kdyby se i tato platba zdála dlouhá.“ I tak procedura trvá méně než 5 sekund.
Video: Quixter – platba – skener na otisk dlaně
Zdroj a pokračování článku v češtině: www.firstclass.cz
Scanner Quixter
– skenování rukyScanner na ruce, skenování dlaní rukou není jen technologie budoucnosti, ale již se používá. Quixter v současné době má kolem 1600 uživatelů a skener je v provozu v 15 lokalitách na akademické půdě na Lund University, pro většinu platebních služeb.
Stejně jako u technologie NFC, Quixter žíly, skener se bude dále zapojovat do více platebních systémů, pro běžné používání to může trvat ještě nějaký čas. Nicméně, myšlenka je zajímá, a my zde vidíme jen špičkou ledovce, pokud jde inovace v oblasti biometriky.Jak funguje skenování dlaně?
Scanner používá neškodné infračervené světlo pro skenování žíly v dlani. Tato technologie se zaměřuje na krev uvnitř žíly, nevnikají tam žádné nečistoty a nedochází ani k drobným ranám, to také poskytuje zvýšenou bezpečnost, protože na rozdíl od otisků prstů, scanner žíl nezanechává stopy na zařízení, neboť se scanneru nedotýkáte.
Co když mi někdo uřízne ruku?
Uříznutá ruka je nepoužitelná, neboť identifikace, skenování vyžaduje krev proudící v žilách.
Scanner dlaní www.quixter.se
Video: Palm Vein Scanners = Bezčipová identifikace = čtení z ruky.
Zdroj: YouTube 5. 6. 2012
Fujitsu’s palm vein biometric system uses infrared sensors to capture an image of the veins in your hand. For more, read spectrum.ieee.org