Kategorie: Krátké VIDEO >
(4 hlasů, průměr: 5,25 z 10)
Loading...
FILM 29min VIDEO – FILM – "Most" – Otec syn láska tragédie Sám sebe dal za druhé
Nejlepší krátké video. Natočené v Praze americkým režisérem a kameramanem. Film je v českém znění s anglickými titulky.
Nejlepší krátký film za poslední léta který je natočený prostou kamerou, jakoby pohledem na běžné dění v našich ulicích.

O filmu MOST záznam na www.CSFD.cz
Most   (The Bridge)
Krátkometrážní / Drama
Produkce: USA / Česko, 2003, 29 min
Režie: Bobby Garabedian
Hrají:  Linda Rybová, Vladimír Javorský, Ladislav Ondřej, Ester Geislerová, Klára Issová
Obsah:
Krátký film o několika lidských příbězích. Zdánlivě odloučené příběhy a s nimi lidé navzájem si cizí postupně utvářejí celek velmi odvážně vyjádřené otázky subjektivního zla (tj., jestli je správné, že se nám osobně stává něco špatného a jestli je možné, aby toto špatné někomu pomohlo…). Centrální je dilema otce, pracujícího na zvedacím mostu, jestli má obětovat vlastního syna nebo nechat zemřít lidi ve vlaku…

Celý FILM – MOST (THE BRIDGE)………

Komentáře, recenze k filmu MOST.

 • Houdini
  Oscar 1 nominace: Krátký film(1.3.2004)
 • Flipper
  Lepšie ako Aidan sa to asi napísať nedá, preto pridávam iba pár nezrovnalostí. 1. Kde išiel vlak plný Američanov na začiatku filmu, keď ich stretávame počas celého filmu? 2. Akú rolu zohráva dievča vo filme? Ak má zobrazovať morálne hodnoty človeka, je jej rýchla zmena životného štýlu (na základe jedného rýchleho pohľadu na utrpenie) absurdná, hlavne keď fičí na tvrdých drogách. 3. Ďalší telepaticky zázrak pri konečnej scéne filmu. S usmievavej tváre dieťatka dokážem predsa jednoducho zistiť, že jeho matka je vyliečené feťáčka a to všetko len kvôli obete tvojho syna… 4. Garabedian bol zrejme zo starých ulíc Českých miest unesený do tej miery, že jednoznačne nevedel do akej doby film situovať. Začína to ako povojnové obdobie, neskôr iba súčasnosť. 5. Niekedy zbytočná poetika a symbolika. Všetky tieto a ďalšie vecí bohužiaľ degradujú filmovú zaujímavosť len na morálnu otázku filmu "Zachrániť život syna, alebo stovku ľudí." Ostatok je nezvládnutý.(24.1.2010)
 • Mahalik
  Při narození by nám měli říct, že si máme vážit času. Do háje s číslama, který nám napíšou na břicha, napište tam: každá vteřina se počítá! Fascinují mě ty lidský osudy. Vezmu otce a syna, uzmu život, vteřinu a myšlenky nechám vygradovat. Teda tentokráte jenom v divákovo mysli. Za 29 minut se dá uskutečnit hodně věcí: pověsit prádlo, ostřihat strom, vypít pár prcků. Tohle všechno se dá zvládnout, ale je to bez emocí. Tenhle český filmeček pro mě znamená hodně. Nikoli ve smyslu, že co je český, to je hezký, ale že posunul mě, diváka nerváka, zase někam jinam. A to jsem si myslel, že jsem probádal většinu koutů kinematografie. Tohle mě nikdy nepřestane fascinovat!(28.10.2009)
 • FateKEEPER
  I stříbrná mince se v příliš velké kapse ztratí. Stopáž Mostu je hrubě přestřelená. Dilema titulní postavy je velice kruté, ale opravdu intenzivní by bylo zhruba v desetiminutovém filmu (případně obestřeno nějakým tím příběhem). Vaty v podobě záběrů na cestující vlaku nebo anglicky hovořící osoby (?) je příliš a zcela jasná mi není ani forma – staré uličky Prahy doplňuje moderní elektronika v tramvajích, aby záhy nastoupila parní lokomotiva a ke všemu hraje francouzská hudba. Unikla mi nějaká symbolika, či jde pouze o autorovo zalíbení v několika nesourodých prvcích? Linka s feťačkou je možná hezká, ale poněkud podbízivá. Největším kladem jsou nakonec herecké výkony představitelů otce a syna…

——————————————————————————————————-

FIML je rozkouskovaný na 3 díly celkem 29 minut.

MOST Part 1 Englisch Subtitles… 8:59 min

MOST Part 2 Englisch Subtitles… 9:53 min

MOST Part 3 Englisch Subtitles… 10:17 min

————————————————————————————————————————————

 

 

(4 hlasů, průměr: 5,25 z 10)
Loading...