Kategorie: DESATERO > KŘESŤANSKÉ FILMY >
(5 hlasů, průměr: 7,40 z 10)
Loading...

Poté co unikne smrti, je hebrejský chlapec vychováván v královském paláci, aby se z něj stal princ. Když ale zjistí pravdu o svém skutečném původu, vydává se Mojžíš hledat a uskutečnit své životní poslání vůdce a osvoboditele hebrejského lidu.(oficiální text distributora)

 

Film online: Desať božích prikázaní – 2006 – SK

Ten prastarý příběh, někde pravdivý a někdy pohádkově vybájený, zde ožil snad dosud v nejlepším filmovém zpracování. Nádherná krajina, ještě snesitelná porce vizuálních triků a podmanivá hudba. Také několik pěkných ženských tváří a opravdová hvězda, Omar Sharif, v jednom asi z jeho posledních filmů….Především ale, silné myšlenky a mravní memento i do dnešních dnů. V čem se liší vlastně dnešní svět od toho dávno minulého ? Stačí si jen uvědomit, že izraelský národ, nyní stejně jako mnohokrát v historii, je nucen opět tvrdě o svou existenci, svobodu, duchovní kulturu a o svou „Promised Land“ tvrdě bojovat. Má moji velkou úctu….
DrifterSoul

 

Desatero přikázání – ČSFD

USA – The Ten Commandments
Slovensko – Desať Božích prikázaní
CZ – Desatero přikázání
Zařazení filmu: Akční / Dobrodružný / Drama / Životopisný / Historický
Produkce: USA, 2006, 167 min
Režie: Robert Dornhelm
Scénář: Ron Hutchinson
Kamera: Edward J. Pei
Hudba: Randy Edelman
Hrají:Dougray Scott, Linus Roache, Naveen Andrews, Mía Maestro, Paul Rhys, Richard O’Brien, Silas Carson, Padma Lakshmi, Susan Lynch, Claire Bloom, Omar Sharif, Ashley Artus, Greg Hicks, Hannah Taylor-Gordon, Karim Saleh, Adrian Schiller, Mehdi Ouazzani, Louis Hilyer, Rudy Ruggiero
Střih:Victor Du Bois, Mark Conte
Scénografie:Keith Wilson
Kostýmy:Jiřina Eisenhamerová

(5 hlasů, průměr: 7,40 z 10)
Loading...