(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...

2012 Čína řeka Jang-c‘-ťiang se zbarvila do ruda, ale proč? Záběry které připomínají biblické příběhy…

Čínská řeka Jang-c‘-ťiang zčervenala, ale proč? Nyní vypadá jak Rudá řeka, nejdelší čínský tok Jang-c‘-ťiang se na jihozápadě země během víkendu zbarvila do červena, místní tisk napsal, že nikdo neví proč.

Krvavě rudá voda je soustředěna převážně kolem průmyslového města Čchung-čching, ale také na několika dalších místech, je možné zbarvení řeky průmyslovým znečištění v naplaveninách přinesených nedávnými záplavami.

Voda vypadá spíše jako řídké bahno, některé obyvatele nezvyklá podívaná zarazila, jiní ve vodě barvy rajčatového džusu klidně rybařili, anebo si vzorky vody nabírali do lahví.
Jang-c‘-ťiang (Dlouhá řeka) je považována za příliš rychle proudící a příliš mohutnou, aby na ní mohla vzniknout takzvaná rudá vlna, která je spojována se zamořením bakteriemi v rybnících se sníženým obsahem kyslíku.

Obyvatel města Čchung-čching u červené řeky Loni v prosinci zčervenala jiná čínská řeka – Ťien, jež je přítokem řeky Tchung-kchou v provincii S‘-čchuan. Tehdy bylo coby příčina stanoveno znečištění průmyslovým barvivem používaným v nelegální továrně na obaly zábavní pyrotechniky. Jang-c‘-ťiang je s délkou 6300 kilometrů nejdelší řekou v Asii a třetí nejdelší na světě po Amazonce a Nilu.


Nezvyklé panorama města Čchung-čching foto: fotobanka Profimedia

Převzato z: www.Novinky.cz

————-
Líbí se vám náš web www.7den.cz ? Líbí se vám naše články? Chcete vědět o novinkách? Chcete dostávat aktualizace? Můžete je dostávat emailem, vložte svůj email v prvním sloupci a klikněte zasílat novinky. Podpořte nás. Přidejte si nás na Facebooku a dejte vědět i ostatním o nás, sdílením fotografií, článků a přidávejte komentáře. Předem děkujeme. http://www.facebook.com/pages/7den/251764341582862
 

(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...