(1 hlasů, průměr: 1,00 z 10)
Loading...

Film NOE – 2014 – Potopa světa, natočeno částečně podle biblického námětu, avšak zpracované velmi volně, téměř jako SCI-FI. Noe má za pomocníky obry, ti vypadají jako transformers z kamení. Na archu se dostane černý pasažér a později na Noemově arše vypukne vzpoura. V příběhu je Bůh představovaný jako zlý stvořitel a na konci filmu není ani popsaný význam duhy a Boží slib lidem. Kostýmy jsou hezké, avšak je otázkou, jak moc odpovídají době a zbraně zřejmě době také neodpovídají. Tento hollywoodský film má tedy svůj vlastní příběh, hezkou výpravu i dramatické scénky.
Recenze k filmu z křesťanského hlediska je zde: www.7den.cz / NOE recenze

 

Film online: NOE – cz dabing

 

Film online: Noe
film-online-NOE-cz-dabing
USA Noah
SK název Noe
Dobrodružný / Drama / Akční
USA, 2014, 138 min.
Režie: Darren Aronofsky
Scénář: Darren Aronofsky, Ari Handel
Kamera: Matthew Libatique
Hudba: Clint Mansell
Hrají: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Logan Lerman, Douglas Booth, Emma Watson, Ray Winstone, Anthony Hopkins, Dakota Goyo, Mark Margolis, Leo McHugh Carroll, Kevin Durand, Finn Wittrock, Don Harvey, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Madison Davenport, Gavin Casalegno, Marton Csokas, Nick Nolte, Ariane Rinehart, Barry Sloane.
Popis filmu od distributora:
Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snech čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové“ Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

 

Dotaz: Napiš komentář, jak hodně se liší tento film od příběhu v Bibli.

 

(1 hlasů, průměr: 1,00 z 10)
Loading...