Kategorie: KNIHY >
(4 hlasů, průměr: 7,75 z 10)
Loading...

Cesta k vnitřnímu pokoji. Elen Gold White
Referát ke knize.

Cesta k vnitřnímu pokoji je knihou několika krátkých skutečných nevšedních příběhů s dodatky osobních pohledů a vhledů jak z praktického života, tak i z duchovního. Velice lehce a rychle čtivé, kniha ke které se dobře vrací. Cesta k vniřnímu pokoji je kniha, která vychází z původní nejvydávanější duchovní knihy od Elen Gold Whiteove „Cesta ke Kristu“ jež byla přeložena do 130 jazyků.

Kniha Cesta k vnitřnímu pokoji, je souborem sepsaných skutečných příběhů z deního života různých lidí, kteří zažili něco vyjmečného ve svém životě a bylo jim pomoženo a to jim ukázalo, že Bůh je vždypřítomný a všudypřítomný, že se na něj dá spolehnout. Tyto příběhy se dají nazvat “zkušenostmi s Pánem Bohem” Zkušenosti ukazují na příběhu jak Bůh v tomto případě pomohl, či zasáhl do života dané osoby, čímž se projevil jako konkrétní osobní Bůh. Takový prožitek je tedy zkušeností, která se stává základním kamenem ve vztahu mezi člevěkem a Bohem. Zkušenost je osobním prožitým důkazem že člověk se může plně spolehnout na Pána Boha vždy a všude za jakýchkoli okolností, neboť neboť právě v dané zkušenosti se projevila Boží bezpodmínečná láska Boha k člověku, neboť Bůh nejdříve miloval člověka a pak se člověku představil, aby člověk mohl Boha poznat a byl sním ve vztahu, v lásce jak je popisován nejen na stránkách Bilbe, ale jak se projevuje i v běžném životě a v přirodě. Bůh je tak představován nejen jako Stvořitel, vládce a Pán světa, ale zároveň i jako osobní přítel. Právě takové zkušenosti nás přivádějí blíže k Bohu a jsou cestou k Bohu, neboť jen tato cesta je tou pravou cestou a správnou, jak by se dala použít slova Pána Ježíše “Já jsem ta Cesta, Pravda i Život” kdy právě prostřednictvím Krista přicházíme k Bohu.

Dá se tedy říci, že právě zkušenosti jsou důkazem šlépějí cesty s Pánem Bohem na cestě životem, ne které se můžeme kdykoli podívat a připomenout si ty minulé kroky, však náš pohled nemá být vzad ale na máme hledět vpřed na Krista jako na svého přítele, průvodce a Spasitele.

Zkušenosti s Pánem Bohem jsou nepředatelné, pouze ukazují na prožitek dané osoby, však každému znás přibližují vztah mezi Bohem a člověkem, takovéto zkušenosti nám, umožňují poznat čistou podstatu Boha v jeho obrovské Boží lásce k člověku.

Cesta k vnitřnímu pokoji je kniha ke které jsem se několikrát vrátil a pomohla mi v mnoha případech ukázat jak Bůh pomohl danému člověku a následně pomohl i mě a tím se stal Bůh žijícím, živoucím Bohem nejen pro danou osobu, ale i Bohem mým pro mě v mém životě.

Tato kniha se dá číst kdykoli a kdekoli, nezabere mnoho místa však pomůže vyplnit celý život. Tato kniha je knihou nejen knihou pro hledající, ale i pro hledané, neboť nejdříve hledal Bůh člověka slovy Adame, Adame, kde jsi? Snad i touto knihou nalezne Bůh i vás a vy Boha.

Zdroj, původ knihy.

Tato kniha vznikla jako odlehčená, parafrázovaná kniha k původní křesťanské knize: Cesta ke Kristu. Zatím co kniha Cesta k vnitřnímu pokoji vede čtenáře k uvědomění si důležitosti vztahu sám k sobě, k ostatním a k Bohu, pak původní kniha čtenáře zavádí dále cestou až ke Kristu, který nás v lásce přivádí k Bohu, ke stvořiteli, jež je zdrojem lásky a života.
Odkaz na referát knihy a kapitoly je na našich stránkách zde: www.7den.czCesta ke Kristu

Primák Slavomír 18.5.2011 Praha

 


Cesta k vnitřnímu pokoji  –  Ellen Gould Whiteová
Obsah knihy:

 • 01. Sirotci  //  bezpodmínečná láska
 • 02. Jak nadzvednout loď  //  největší potřeba člověka
 • 03. Dluhy za přítele  /  Jak se zbavit pocitu viny
 • 04. Bída Mary Mallonové  //  Čisté svědomí
 • 05. Kuba mi řekl ahoj  //  Úplné odevzdání
 • 06. Smíření  //  Vnitřní pokoj a vyrovnanost
 • 07. Ztracený a nalezený  //  Jak prožít opravdovou změnu
 • 08. Zlaté přátelství  //   Trvalý pokoj
 • 09. Nezapomenutelná dovolená  //  Láska a služby
 • 10. Žebrák  //  Směrovat výš
 • 11. Nevyslyšená prosba  // Síla modlitby
 • 12. Patonova studna  //  Vítězství nad pochybnostmi
 • 13. Tvář  //  Opravdová radost

Obal knihy:

(4 hlasů, průměr: 7,75 z 10)
Loading...